Witamy!

Jesteśmy kompleksową porównywarką ubezpieczeń różnych typów. Zaczynaliśmy od porównywania polis komunikacyjnych. Obecnie przy pomocy naszej porównywarki porównacie również ceny polis zdrowotnych. Wkrótce udostępnimy także możliwość porównania cen ubezpieczeń turystycznych i majątkowych.

Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Marzec 2017 Wrzesień 2016 Lipiec 2016 Sierpień 2015 Maj 2015 Marzec 2015 Luty 2015 Listopad 2014 Październik 2014 Sierpień 2014 Maj 2014 Kwiecień 2014 Marzec 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Grudzień 2013 Listopad 2013 Październik 2013 Wrzesień 2013

Bezpieczeństwo pracowników zakładu pracy

2017-09-04 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: odzież, obuwie, buty

Przepisy BHP to zbiór który powinien być przestrzegany w każdym zakładzie pracy. Pracodawca jest obowiązany chronić zdrowie i życie pracowników przez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na terenie zakładu którym zarządza. Wiąże się z tym zapewnienie pracownikowi odpowiedniego pakietu odzieży roboczej, obuwia oraz artykułów ochronnych. Odzież taka, obuwie jak i artykuły muszą spełniać normy BHP. 
Na terenie Poznania i okolic zatrudnia się wiele osób w firmach logistycznych, produkcyjnych. Powstały parki przemysłowe z wielkimi halami magazynowymi. W wielu takich firmach nie do końca przestrzegane są przepisy BHP. Często łamane kończą się drobnymi urazami, bądź poważniejszymi wypadkami. Wówczas do akcji wkracza Państwowa Inspekcja Pracy, a wizyty takie kończą się poważnymi konsekwencjami dla pracodawcy. Odzież ochronna i robocza dostępna na tej stronie powinna być zapewniona każdemu pracownikowi, który pracuje na stanowisku o podwyższonym ryzyku bezpieczeństwa. 
Pracownicy magazynowi czy produkcyjni są narażeni na działania różnych szkodliwych czynników jak hałas, substancje chemiczne, pył, ostre przedmioty, maszyny. Można by tak wymieniać bez końca ponieważ tych czynników jest bardzo dużo. Odzież i artykuły BHP mogą ograniczyć lub całkowicie zatrzymać negatywne skutki działania czynników szkodliwych na terenie zakładu pracy. Niejeden sklep z odzieżą roboczą w Poznaniu oferuje bogaty asortyment artykułów bhp. Każdy pracodawca powinien udać się do takiego sklepu i zaopatrzyć swojego pracownika w przynajmniej podstawowy zestaw umożliwiający mu bezpieczniejszą pracę.
Przestrzeganie przepisów BHP nie hamuje produktywności zakładu pracy co działa na korzyść pracodawcy, ale też dba o życie i zdrowie osób wykonujących pracę dla niego.

'

Zdjęcia naszego reportera
odzież
obuwie
buty

Warto zobaczyć: