Witamy!

Jesteśmy kompleksową porównywarką ubezpieczeń różnych typów. Zaczynaliśmy od porównywania polis komunikacyjnych. Obecnie przy pomocy naszej porównywarki porównacie również ceny polis zdrowotnych. Wkrótce udostępnimy także możliwość porównania cen ubezpieczeń turystycznych i majątkowych.

Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Marzec 2017 Wrzesień 2016 Lipiec 2016 Sierpień 2015 Maj 2015 Marzec 2015 Luty 2015 Listopad 2014 Październik 2014 Sierpień 2014 Maj 2014 Kwiecień 2014 Marzec 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Grudzień 2013 Listopad 2013 Październik 2013 Wrzesień 2013

biznes

Warto korzystać z pralni

2017-10-30 | Michał Janicki

frazy kluczowe: biznes, firma, odzież, praca, pralnia

(...) Pralnia chemiczna oferuje kompleksowe usługi w zakresie prania odzieży. Ponadto do pralni chemicznej można oddać do czyszczenia także tekstylia i obuwie skórzane. Jej usługi dzieli się na podstawowe oraz usługi dodatkowe, nazywane premium. W usługach premium można znaleźć profesjonalne czyszczenie odzieży skórzanej, ofertę magla lub (...)

Windykacja w Niemczech - jak wygląda?

2017-03-16 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Kiedy prowadzimy własną firmę, nieustannie podejmujemy ryzyko finansowe z nią związane. Musimy dbać o to, aby dochody były wyższe od wydatków, aby móc utrzymać płynność finansową. jednak współpracując z innymi firmami, niekiedy mamy problem z ich wypłacalnością. Dlatego warto wiedzieć, jakimi sposobami odzyskuje się należności. W poszczególnych krajach kodeksy prawnicze różnią się diametralnie, również w obrębie prawa korporacyjnego. Polscy przedsiębiorcy często zmuszeni są rozpocząć ściąganie należności w Niemczech, co wcale nie jest prosta sprawą. Jeżeli nasz współpracownik z Berlina przestał płacić faktury (...)

Jak zachować ciągłość produkcji

2016-09-12 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: biznes, maszyny, pieniądz, przedsiębiorstwa, sprzęt, uszczelnienie

(...) Pewność nieprzerwanego procesu produkcyjnego jest bardzo ważna, bo wpływa bezpośrednio na twoje zyski. Najważniejsze jest dbanie o stan maszyn oraz odpowiednie warunki.W procesach technologicznych, zwłaszcza w branży spożywczej, szczególnie ważne jest to, aby zapewnić zabezpieczenie mikrobiologiczne. (...)

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę budowlaną?

2016-07-13 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: biznes, ekonomia, finanse

(...) Jak wiadomo prowadząc firmę budowlaną, nigdy nie wiemy co może się stać na budowie. W jednym momencie, coś co było robione przez długi okres czasu, nagle może się zepsuć czy załamać. Pracownicy również są narażeni na różne niebezpieczeństwa. Dlatego też tak ważne jest ubezpieczenie firmy budowlanej. Miejsce budowy jest tak niebezpiecznym i niepewnym miejsce, że możemy nawet się nie spodziewać kiedy coś wyjdzie nie tak jak powinno. Zagrożone jest przede wszystkim życie człowieka. Mimo wszystkich zabezpieczeń, które się stosuje, i tak nie jesteśmy w stanie zagwarantować pracownikom idealnie bezpiecznego miejsca pracy. Również sama budowa jakiegoś obiektu może przebiec nie po naszej myśli. (...)

Programy księgowe - niezbędne narzędzie dla firm

2015-03-03 | Michał Janicki

frazy kluczowe: biznes, ekonomia, pieniądz

(...) Programy księgowe to oprogramowanie dla firm, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą oszczędzić mnóstwo czasu i przeznaczyć go na to co jest najistotniejsze w działalności gospodarczej, czyli na zdobywanie klientów i ich obsługę. Oprogramowanie księgowe jest dedykowane dla biur rachunkowych, działów księgowości w jednostkach gospodarczych, ale także dla przedsiębiorców, którzy rozliczają się samodzielnie. Służy przede wszystkim do ewidencjonowania oraz obsługi zdarzeń gospodarczych. Programy księgowe to narzędzia bardzo pomocne przy wystawianiu (...)

Wyjazdy integracyjne czyli jak docenić pracownika?

2015-02-01 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: biznes, finanse, pieniądz, wyjazdy integracyjne

(...) Większość firm traktuje wyjazdy integracyjne jako możliwość nie tylko wspólnego spędzenia czasu, ale również jako niefinansowy sposób na docenienie wkładu pracowników w działalność firmy. Jednak ze względów podatkowych wyjazd integracyjny musi zawierać w sobie element szkolenia, a konkurencje sportowe czy wieczorne imprezy są jedynie dodatkiem do edukacyjnego aspektu wyjazdów. Czasami warto zgłosić się po pomoc do firm organizujących takie wyjazdy (jak przykładowo Last Minute Events - (...)

Uczciwość w stosunkach gospodarczych?

2014-08-10 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: biznes, finanse, pieniądz, wywiad gospodarczy

(...) Każdy przedsiębiorca, niezależnie od wielkości swojej firmy, chciałby prowadzić interesy tylko z wiarygodnymi oraz sprawdzonymi partnerami. Niestety bardzo często, aż do momentu wywiązania się z podpisanej umowy nie jesteśmy w stanie dokonać wszechstronnej oceny ryzyka podpisania umowy z daną firmą, bądź osobą i próbujemy wychodzić z założenia, że dlaczego akurat nas miałby ktoś oszukać? Nie jest to słuszne podejście, gdyż wtedy możemy stać się łatwym celem nie tylko celowych oszustów, ale także (...)

Strategie motywacyjne firm

2014-05-21 | Michał Janicki

frazy kluczowe: biznes, ekonomia, eventy firmowe, imprezy firmowe, przedsiębiorstwa, wyjazdy integracyjne

(...) Polityka personalna firm liczących kilkunastu lub więcej pracowników należy do najistotniejszych aspektów ich funkcjonowania. W ramach tej polityki stosuje się najczęściej rozmaite narzędzia motywacyjne, mające na celu zachęcenie personelu do jak najbardziej wydajnej pracy. Wśród różnorodnych narzędzi służących tym celom wymienić można (...)

Pomoc w uzyskaniu dotacji UE

2014-03-18 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: biznes, ekonomia, konsulting, przedsiębiorstwa

(...) Przygotowaliśmy prawie 1000 wniosków aplikacyjnych wraz z biznes planami i dodatkowymi załącznikami dla przedsiębiorstw aplikujących o dotacje unijne i fundusze unijne. Wykonaliśmy ponad studium wykonalności na potrzeby instytucji samorządowych aplikujących o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Obszarem naszego zainteresowania są: biznesplan, konsulting, wyceny, studium wykonalności, strategia rozwoju, dotacje unijne, fundusze unijne, analiza rynku W gospodarce rynkowej, gdzie zmiany własnościowe są sprawą dość naturalną, prawidłowa wycena firmy jest podstawą określenia kwoty transakcyjnej. Wyceny znajdują zastosowanie między innymi przy: rozważaniu wprowadzenia spółki na Giełdę Papierów Wartościowych, transakcjach (...)

Sprawne zarządzanie kadrami w firmie

2014-02-27 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: biznes, ekonomia, finanse, rekrutacja

(...) Business Solutions to nowatorska firma z branży doradztwa zarządczego oraz personalnego. W obszarze zainteresowania przedsiębiorstwa znajdują się takie usługi jak: rekrutacja a także selekcja pracowników, doradztwo personalne, zarządzanie projektami, doradztwo zarządcze. W ramach zarządzania personelem oferujemy doradztwo personalne Poznań polegające na stworzeniu działań personalnych w taki sposób, żeby przekładały się one bezpośrednio na wyniki przedsiębiorstwa, a systemy zarządzania były zrozumiałe oraz przejrzyste dla menadżerów. Pokazujemy klientom jak kreować kulturę organizacyjną bazującą na (...)

Jak zainwestować nie swoje pieniądze

2014-02-14 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: banki, biznes, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) firm, rachunki dla firm, lokaty dla firm, kredyty hipoteczne dla firm, kredyt dla firm, kredyt samochodowy, kredyt obrotowy dla firm, kredyty na mieszkanie, kredyt na dom, kredyt hipoteczny, kredyt na mieszkanie, kredyt mieszkaniowy, kredyty dla firm, konto bankowe dla firm, konta firmowe, kredyty hipoteczne. Tymczasem mało kto zastanawia się, która firma i który z doradców jest naprawdę profesjonalistą w tym, co robi. Czy zagubiłeś się i wahasz się z podjęciem decyzji, czy chcesz zaciągnąć kredyt na dom czy też kredyt na mieszkanie, wahasz się nad (...)

Wykaz przepracowanych godzin

2014-01-18 | Michał Janicki

frazy kluczowe: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Ewidencja czasu pracy to przymus dla każdego przedsiębiorcy. Do prowadzenia ewidencji czasu pracy jest zmuszona każda firma. Określają to przepisy kodeksu pracy - a dokładnie art. 149 i rozporządzenia Ministra Pracy. Nawet jeśli zatrudniona jest tylko jedna osoba przedsiębiorstwo musi prowadzić dla niej indywidualny rejestr, dotyczy to wszystkich pracowników niezależnie od umowy i stosunek prawny. W ewidencji muszą być takie takie informacje jak:Wszystkie przedsiębiorstwa są zmuszone do wypisywania tzw. ewidencji czasu pracy pracowników mającej na właściwego obliczania uposażenia. Nieważna jest ilość pracujących czy charakter prowadzonej firmy. Mówi o tym art 149 kodeksu pracy, aczkolwiek nie uściśla wyraźnie co powinna poprzednio wtrącona ewidencja zawierać . Czynią to dopiero właściwe rozporządzenia Ministra Pracy z 28 maja 1996. Na ich mocy karty ewidencji czasu pracy każdego pracownika muszą zawierać takie informacje jak (...)

Gospodarka globalna

2014-01-09 | Michał Janicki

frazy kluczowe: biznes, ekonomia, gospodarka, pieniądz

(...) Problemami ekonomicznymi, o których mowa zajmuje się ekonomia międzynarodowa.Współczesna ekonomia to przede wszystkim regionalizacja, pieniądz międzynarodowy, integracja i globalizacja. Globalizacja gospodarki obejmuje szeroki wachlarz różnorodnych procesów i tendencji, które zachodzą obecnie w skali całego świata. Wraz z globalizacją powiązań gospodarczych zauważa się nasilenie procesów regionalizacji i integracji różnych krajów, a nawet kontynentów. Prowadzi ona do powstawania rynków bez barier celnych, ujednolicania technicznych, prawnych, społecznych, podatkowych i (...)

Jak założyć swój biznes

2017-11-28 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: ekonomia, finanse, offshore, pieniądz

(...) Każdy kto ceni sobie niezależność i możliwość nieograniczonego rozwoju na pewno nie raz marzył o swojej firmie. Mamy wtedy poczucie, że jesteśmy sternikiem na własnym statku. Tylko od nas gdzie i jak szybko dopłyniemy. Istnieje jednak możliwość szybkiego rozbicia statku na mieliźnie. Właśnie dlatego założenie i działanie firmy powinno być bardzo przemyślane. Samo założenie swojej działalności gospodarczej nie jest wyjątkowo trudne. Można to zrobić za pośrednictwem internetu lub osobiście podczas wizyty w (...)

Rachunki generują porządek

2013-12-02 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: biuro, biznes, finanse, podatki

(...) faktury innym firmom oraz płacić własne, pilnować płacenia podatków i nie pozwalać sobie na żadne zaniedbania w tej mierze, błędy kosztować będą pracę, a na to nikt chętnie sobie nie pozwoli. Firma rachunkowa jest zobowiązana do czuwania nad rachunkami i to jest jej największy obowiązek. Zatem dbałość o rachunki ma kolosalne znaczenie – przestrzeganie przepisów, porządkowanie dokumentacji, układanie rachunkowości w sposób pożądany.Rachunki są niezmiernie potrzebne, ale one również składają się na całość funkcjonowania (...)

Wypadek w pracy

2013-11-02 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: biznes, prawo, usługi

(...) W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, narażenie zawodowe może znajdować się na poziomie minimalnym, lub też bardzo wysokim. W przypadku niskiego narażenia mówi się z reguły o mniej rozbudowanych i mniej płatnych ubezpieczeniach i związanych z nimi odszkodowaniach. W momencie natomiast gdy narażenie zdrowia i życia w miejscu pracy jest bardzo wysokie, co dotyczy przede wszystkim zawodów o charakterze pracy fizycznej,  warunki ubezpieczeniowe są szczegółowo sprecyzowane i przeanalizowane i dotyczą aspektów związanych bezpośrednio właśnie z tym narażeniem. Uszczerbek na zdrowiu pracowników fizycznych może bowiem być powiązany z wysokimi kosztami leczenia i rekonwalescencji, w (...)

Zabezpiecz swoją przyszłość

2013-09-12 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: biznes, pieniądz, ubezpieczenia

(...) Na szczęście prywatne ubezpieczenia medyczne poczynają sobie w Polsce coraz lepiej. W ostatnich latach powstało w naszym kraju kilkanaście prywatnych centrów medycznych i wielooddziałowych szpitali. Wrota do ich usług oczywiście otwiera dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. Aby zostać objętym taką opieką medyczną wykupić należy prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Opłacane w postaci comiesięcznej zryczałtowanej składki ubezpieczenie medyczne może być idealnym zabezpieczeniem w przypadku nagłego zachorowania albo utraty zdrowia ale przede wszystkim także przyda się w życiu codziennym, ponieważ umożliwi bez przymusu czekania w ciągnących się latami kolejkach wizyty u lekarzy specjalistów. Prywatna opieka medyczna potrzebuje niemałych inwestycji pieniężnych. Wzniesienie ośrodka zdrowia, zakup specjalistycznego wyposażenia medycznego czy budowa szpitala pochłania ogromne środki a zwrot z inwestycji obliczany jest na kilkanaście lat. Czy są w naszym kraju inwestorzy, których stać na podjęcie takiego ryzyka i uruchomienie sieci prywatnych placówek zdrowotnych? W jakim miejscu można nabyć bogate prywatne ubezpieczenie medyczne? Kup ubezpieczenia online na tej stronie. Dokładne dane na (...)