Witamy!

Jesteśmy kompleksową porównywarką ubezpieczeń różnych typów. Zaczynaliśmy od porównywania polis komunikacyjnych. Obecnie przy pomocy naszej porównywarki porównacie również ceny polis zdrowotnych. Wkrótce udostępnimy także możliwość porównania cen ubezpieczeń turystycznych i majątkowych.

Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Marzec 2017 Wrzesień 2016 Lipiec 2016 Sierpień 2015 Maj 2015 Marzec 2015 Luty 2015 Listopad 2014 Październik 2014 Sierpień 2014 Maj 2014 Kwiecień 2014 Marzec 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Grudzień 2013 Listopad 2013 Październik 2013 Wrzesień 2013

finanse

Windykacja w Niemczech - jak wygląda?

2017-03-16 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) za usługi, powinniśmy czym prędzej zebrać całkowitą dokumentację jaką posiadamy, która potwierdzi długi tej osoby. Następnie najlepiej będzie zaangażować firmę prawniczą, która orientuje się, czym się różni windykacja zagraniczna od polskiej. Umowa między stronami może być spisana w dowolnym języku, zawsze można znaleźć tłumacza. Dlatego warto iść do kancelarii, której pracownicy nie tylko są biegli w niemieckim prawie, ale również mowie tego narodu. Reprezentant tego typu jest tym bardziej wskazany, jeśli firma windykacyjna nie dała pożądanego rezultatu i musimy ubiegać się o swoje na drodze sądowej. Szukając (...)

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę budowlaną?

2016-07-13 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: biznes, ekonomia, finanse

(...) Jak wiadomo prowadząc firmę budowlaną, nigdy nie wiemy co może się stać na budowie. W jednym momencie, coś co było robione przez długi okres czasu, nagle może się zepsuć czy załamać. Pracownicy również są narażeni na różne niebezpieczeństwa. Dlatego też tak ważne jest ubezpieczenie firmy budowlanej. Miejsce budowy jest tak niebezpiecznym i niepewnym miejsce, że możemy nawet się nie spodziewać kiedy coś wyjdzie nie tak jak powinno. Zagrożone jest przede wszystkim życie człowieka. Mimo wszystkich zabezpieczeń, które się stosuje, i tak nie jesteśmy w stanie zagwarantować pracownikom idealnie bezpiecznego miejsca pracy. Również sama budowa jakiegoś obiektu może przebiec nie po naszej myśli. (...)

Kiedy sprawdza się zewnętrzna firma sprzątająca?

2015-02-06 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: ekonomia, finanse, pieniądz

(...) biura. Po pierwsze, często koszty zatrudnienia sprzątaczy są znacznie wyższe niż koszty usług zewnętrznych. Przyjmując bowiem pracownika na etat, należy zapłacić za niego składkę emerytalną i zdrowotną, ponieść koszty rekrutacji i szkolenia oraz zapewnić wszelkie niezbędne narzędzia do pracy. Po drugie, w okresie urlopowym, gdy biuro jest przez kilka tygodni prawie puste taki sprzątacz nie ma zbyt wiele do zrobienia, a pensja tak czy siak mu się należy. Przedsiębiorstwa, które oferują sprzątanie firm są bardzo elastyczne i jest to dużą (...)

Wyjazdy integracyjne czyli jak docenić pracownika?

2015-02-01 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: biznes, finanse, pieniądz, wyjazdy integracyjne

(...) www.lmevents.pl/wyjazdy-integracyjne), aby o niczym nie zapomnieć i mieć gwarancję, że wszystko uda się dopiąć na ostatni guzik.Oczywiście same wyjazdy nie muszą być męczące ani nudne. Spora część firm dofinansowuje zajęcia sportowe swoich pracowników, dlatego dobrym sposobem na uatrakcyjnienie wyjazdu integracyjnego może być zorganizowanie zawodów czy rozgrywek pucharowych wśród pracowników. W przypadku gier zespołowych zgłoszone wcześniej drużyny mogą walczyć o puchar prezesa, z kolei pracownicy, którzy (...)

Uczciwość w stosunkach gospodarczych?

2014-08-10 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: biznes, finanse, pieniądz, wywiad gospodarczy

(...) nietrafionej inwestycji. Jak zatem sprawdzić swojego przyszłego kontrahenta? Czy możemy ocenić go samodzielnie? Na to pytanie odpowaida biuro detektywistyczne.Aby ocenić wiarygodność danej firmy, spółki, czy osoby fizycznej, konieczne jest nie tylko rozpoznanie, czy rzeczywiście mamy do czynienia z reprezentantem danego przedsiębiorstwa, który ma stosowne upoważnienie i moc prawną do zawierania umów w imieniu powyższego, ale również, czy dana firma ma środki pozwalające się wywiązać w określonym terminie z (...)

Sprawne zarządzanie kadrami w firmie

2014-02-27 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: biznes, ekonomia, finanse, rekrutacja

(...) sprawnemu zarządzaniu projektami, a także portfelami projektów,- stworzenie odpowiedniej metodyki zarządzania projektami, która będzie brała pod uwagę kulturę organizacyjną, wielkość, specyfikę oraz branżę danej firmy. W zakresie doradztwa zarządczego naszym klientom oferujemy konsulting w obszarze wewnętrznej organizacji przedsiębiorstwa oraz zarządzania strategicznego. W ramach tego świadczenia pomagamy w opracowaniu głównych dla każdej firmy czynników, a więc misji, strategii a także wizji firmy. Opierając się na uzyskanym doświadczeniu oraz naszej gruntownej wiedzy nadzorujemy proces wprowadzania narzędzi (...)

Wykaz przepracowanych godzin

2014-01-18 | Michał Janicki

frazy kluczowe: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) następujące dane:- skrupulatną liczbę przepracowanego czasu w aspekcie 24h, muszą tam być uwzględnione również takie wiadomości jak nadgodziny oraz praca w dni wolne, święta a także w nocy- zwolnienia zdrowotne- udzielone urlopy- obecności usprawiedliwione i nie usprawiedliwione pracownika- przebyte dyżuryEwidencję czasu pracy należy okazać zatrudnionemu na jego prośbę. Pierwowzór rejestru jest własnością pracodawcy. Pracownik może żądać o wgląd w dokument, czy też także powielenia za pomocą metody kserograficznej czy uzyskania odpisu z oryginału. Kartę ewidencji czasu pracy trzeba prowadzić dla każdego zatrudnionego osobno. Nie ma ona określonej z góry przez przepisy formy dlatego każdy przedsiębiorca może sobie taką kartę pracy odpowiednio do swoich potrzeb utworzyć. Warto jeszcze wtrącić, że ewidencję należy pokazać na każdą prośbę zatrudnionego.Plusów wynikających z prowadzenia internetowej ewidencji czasu (...)

Praca dla księgowych

2014-01-03 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: ekonomia, finanse, kadry, księgowość, pieniądz, płace

(...) restrukturyzacji organizacyjnej a także finansowej. Jeżeli potrzebujesz dokonać wyceny firmy, twoja firma bierze udział w dokonywaniu sporych transakcji finansowych albo też chciałbyś płacić jak najniższe podatki lub też potrzebujesz doradztwa w zakresie obniżenia kosztów transakcji finansowych proponujemy nasze (...)

Pomnażanie środków finansowych

2013-12-30 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: bankowość, finanse, giełda, oszczędności, pieniądze

(...) oraz niespodziewanej wizyty w szpitalu. Dom maklerskiTo dom twoich oszczędności finansowych. W domu maklerskim działają maklerzy, którzy trudnią się profesjonalnie realizowaniem inwestycji w papiery wartościowe notowane na giełdach i rynkach kapitałowo-pieniężnych. Domy maklerskie funkcjonują najczęściej we współpracy z bankami. Mała część naszego społeczeństwa to osoby, dla jakich w codziennym życiu finanse osobiste i zarządzanie (...)

O rachunkowości słów kilka...

2013-12-11 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: ekonomia, finanse, księgowość, pieniądz, podatki

(...) oraz kontrolują własne zobowiązania finansowe. Muszą także informować urząd skarbowy, bank oraz  inwestorów o sytuacji finansowej firmy. Zajmują się także podatkiem VAT. Jeśli firma nie płaci VAT lub płaci go po terminie to narażona jest na wysokie kary finansowe. Poza tym obowiązkowe jest posiadanie rejestru VAT. Jest to banalne działanie, bo wymaga jedynie rejestrowania otrzymanych faktur VAT. Wszystkie dokumenty należy wpinać do (...)

Rachunki generują porządek

2013-12-02 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: biuro, biznes, finanse, podatki

(...) każdej firmy i mają ogromne znaczenie dla każdego pracownika. Firmy rachunkowe naliczają również pensje, składki ZUS i wszelkie inne obciążenia. Bez takich naliczeń żadna firma nie może dobrze funkcjonować, a pracownicze sprawy nie są uporządkowane bez takiej właśnie firmy. Więcej: firma rachunkowa często zajmuje się doradztwem podatkowym i czuwa nad wszelkimi sprawami finansowymi, jej pracownicy pozostają w kontakcie z ZUS, reprezentują firmę w tej instytucji oraz w Urzędzie Skarbowym. Dlatego każda firma powinna wybrać solidną, (...)

Inwestycje z dofinansowaniem

2013-11-23 | Michał Janicki

frazy kluczowe: dotacje, ekonomia, finanse, fundusze, pieniądz, szkolenia

(...) obcymi jako zabezpieczenie zaciąganych kredytów, ocenie zarządzania przedsiębiorstwem. Organizacja oferuje całościową obsługę procesu inwestycyjnego w tym: identyfikacja a także dopasowanie odpowiednich programów do danych potrzeb beneficjenta, kompleksowe wsparcie informacyjne w odniesieniu do zasad uzyskiwania oraz funkcjonowania środków pomocowych, składanie a także opracowanie wniosków o udzielenie dotacji łącznie z niezbędnymi załącznikami do międzynarodowych a także krajowych podmiotów finansujących, weryfikacja ukształtowania projektu pod kątem ramowych wytycznych odpowiedniego programu pomocowego (...)

Jak płacić podatki za granicą?

2013-10-13 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: ekonomia, finanse, pieniądz

(...) zabierają się za planowanie podatkowe, bardzo często głównym punktem jest właśnie założenie firmy w tym kraju.Takie raje podatkowe można dzisiaj znaleźć wielu krajach, jednak wciąż warunki jakie oferuje pod tym względem Cypr są jednymi z najlepszych. Wystarczy założyć tam firmę na zasadach określonych w tym kraju, aby móc w pełni korzystać z możliwości opłacania podatków właśnie tam. Jak to zrobić szybko i sprawnie? We wszystkim pomogą specjaliści z firmy Andersen & Wagner. Szczegóły na stronie http://www.aw-offshore.com.Nie może być bowiem tak, że dochody są podwójnie opodatkowane, gdyż tak stanowią odpowiednie przepisy. Najczęściej wybieraną formą prowadzenia działalności na Cyprze są przede wszystkim (...)