Witamy!

Jesteśmy kompleksową porównywarką ubezpieczeń różnych typów. Zaczynaliśmy od porównywania polis komunikacyjnych. Obecnie przy pomocy naszej porównywarki porównacie również ceny polis zdrowotnych. Wkrótce udostępnimy także możliwość porównania cen ubezpieczeń turystycznych i majątkowych.

Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Marzec 2017 Wrzesień 2016 Lipiec 2016 Sierpień 2015 Maj 2015 Marzec 2015 Luty 2015 Listopad 2014 Październik 2014 Sierpień 2014 Maj 2014 Kwiecień 2014 Marzec 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Grudzień 2013 Listopad 2013 Październik 2013 Wrzesień 2013

pieniądz

Jak zachować ciągłość produkcji

2016-09-12 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: biznes, maszyny, pieniądz, przedsiębiorstwa, sprzęt, uszczelnienie

(...) ilości smaru. Odpowiedni program oblicza czas opróżniania automatycznej smarownicy i nie musisz się o nic martwić. Jeśli chcesz wiedzieć jak wygląda smarownica automatyczna Greasomatic wystarczy, że wejdziesz na stronę producenta. Jest bardzo łatwa w montażu i nie potrzebuje dodatkowych urządzeń, aby (...)

Tłumaczenia dla przedsiębiorców - przydają się?

2015-08-31 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa, tłumaczenia

(...) postaci usług świadczonych przez biura tłumaczeń. W czym konkretnie może nam takie biuro pomóc?W czym mogą nam pomóc?Biura tłumaczeń są odpowiedzią na potrzeby rynku przedsiębiorców, którzy nie tylko chcą na stałe wejść ze swoją ofertą na zagraniczne rynki, ale również mają zamiar przeprowadzić jednorazową transgraniczną wymianę handlową. Dobre biuro tłumaczeń (np. to na stronie http://www.fachowe-tlumaczenia.pl) nie (...)

Gdzie najkorzystniej zakupić walutę?

2015-05-09 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) jest fakt, że wymieniając waluty w tradycyjnych kantorach dostaniemy takie waluty, o których internetowe kantory będą mogły jeszcze długo pomarzyć. Wybierając się na wakacje zorganizujmy sobie dużo miejscowej waluty, ale też zostawmy sobie jakąś sumę w złotych i w euro lub dolarach, niezależnie do jakiego miejsca na świecie się wybieramy. Euro i dolary są walutą, którą każdy chętnie przyjmie na świecie. Posiadanie jakiekolwiek (...)

Programy księgowe - niezbędne narzędzie dla firm

2015-03-03 | Michał Janicki

frazy kluczowe: biznes, ekonomia, pieniądz

(...) Programy księgowe to oprogramowanie dla firm, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą oszczędzić mnóstwo czasu i przeznaczyć go na to co jest najistotniejsze w działalności gospodarczej, czyli na zdobywanie klientów i ich obsługę. Oprogramowanie księgowe jest dedykowane dla biur rachunkowych, działów księgowości w jednostkach gospodarczych, ale także dla przedsiębiorców, którzy rozliczają się samodzielnie. Służy przede wszystkim do ewidencjonowania oraz obsługi zdarzeń gospodarczych. Programy księgowe to narzędzia bardzo pomocne przy wystawianiu (...)

Kiedy sprawdza się zewnętrzna firma sprzątająca?

2015-02-06 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: ekonomia, finanse, pieniądz

(...) Termin "outsourcing" już na dobre zawitał w słowniku wielu przedsiębiorców. Wyodrębnianie pewnego pakietu czynności i przekazanie ich do zrealizowania zewnętrznemu podmiotowi (jak przykładowo ltw.info.pl/sprzatanie-biur.html) może przynieść wiele korzyści. Kto więc traci, a kto zyskuje? Taki układ jest zdecydowanie korzystny dla każdej ze stron umowy, jednak najwięcej zarabia na tym firma zlecająca wykonanie usług. Doskonałym przykładem może być sprzątanie biur, gdyż w jasny sposób pokazuje bilans takiego przedsięwzięcia od strony właściciela (...)

Wyjazdy integracyjne czyli jak docenić pracownika?

2015-02-01 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: biznes, finanse, pieniądz, wyjazdy integracyjne

(...) preferują dyscypliny indywidualne, mogą konkurować z innymi. Nagrodą w takich rozrywkach mogą być również nagrody rzeczowe, związane tematycznie z działalnością firmy. Wspólny wyjazd do odległej miejscowości nie musi się jednak ograniczać tylko do aktywności fizycznej. Wiele firm, także w trosce o tych pracowników, którzy nie uprawiają regularnie sportu, organizuje różne zawody czy konkurencje tematyczne. Dużą popularnością wśród pracowników cieszą się imprezy w stylu PRL, Dzikiego Zachodu czy innego (...)

Rozwój rolnictwa poprzez inwestycje

2014-11-14 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) zwiększają standard życia rolników. Modernizacja lub użytkowanie nowych maszyn rolniczych - umożliwiają wprowadzenie technologii zastępującej pracę ludzką np. karmienie czy dojenie krów, które wymaga wczesnej pobudki gospodarza. Możliwość automatycznego ustawienia danych przy pomocy odpowiedniej aplikacji, pozwala właścicielowi wyłącznie prowadzenie kontroli i monitorowania działania danej aplikacji. Jednak, aby wprowadzić taki technologie konieczne jest uzyskanie specjalnych funduszy finansowych lub samodzielne ich wytworzenie, co znacznie opóźnia proces modernizacji gospodarstwa rolnego i nie pozwala w pełni wykorzystać posiadanych zasobów.Fundusz inwestycyjnyhttp://www.ir.wi.pl (...)

Jak zacząć grę na giełdzie?

2014-10-28 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: ekonomia, giełda, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) giełdowych. Niestety, na początku nauka będzie opierała się na wyciąganiu wniosków z własnych błędów. Każdy inwestor giełdowy zaczynał w ten właśnie sposób, więc nie należy przejmować się początkowymi niepowodzeniami. Aby gra na giełdzie mogła przynieść odpowiednio wysokie zyski, niezbędny jest spory kapitał, jednak na początku lepiej jest inwestować mniejsze kwoty. Początkowo zyski nie będą duże, zwłaszcza że swoją prowizję pobiera także dom maklerski, jednak strata mniejszej (...)

Uczciwość w stosunkach gospodarczych?

2014-08-10 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: biznes, finanse, pieniądz, wywiad gospodarczy

(...) podpisywanej umowy. Z powodzeniem wykorzystać możemy do tego liczne rejestry państwowe, jak chociażby Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej, w której powinny być wymienione wszystkie podstawowe dane spółki. Kolejnym rejestrem jest oczywiście Krajowy Rejestr Sądowy, który może pokazać nam, czy dana spółka znajduje się w upadłości, czy też nie.Sprawdzanie kontrahentów jest jednak zadaniem dużo bardziej skomplikowanym niż mogłoby się to na pierwszy rzut oka wydawać. Samodzielnie (...)

Jak zainwestować nie swoje pieniądze

2014-02-14 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: banki, biznes, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) podjęciem decyzji, czy lepszy jest kredyt mieszkaniowy we frankach czy może kredyt mieszkaniowy w złotówkach, nie wiesz jakie będą dodatkowe koszty, jakie bank doliczy sobie za używane przez ciebie karty kredytowe, zachodzisz w głowę, czy lepiej sfinansować zakup samochodu poprzez kredyt samochodowy czy leasing - skorzystaj z naszych bezpłatnych porad. Tanie pożyczki hipoteczne, karty kredytowe, kredyty hipoteczne, kredyty na mieszkanie, kredyty na samochód, kredyty samochodowe nigdy jeszcze nie były tak łatwo dostępne. Dzięki platformie (...)

Gospodarka globalna

2014-01-09 | Michał Janicki

frazy kluczowe: biznes, ekonomia, gospodarka, pieniądz

(...) Problemami ekonomicznymi, o których mowa zajmuje się ekonomia międzynarodowa.Współczesna ekonomia to przede wszystkim regionalizacja, pieniądz międzynarodowy, integracja i globalizacja. Globalizacja gospodarki obejmuje szeroki wachlarz różnorodnych procesów i tendencji, które zachodzą obecnie w skali całego świata. Wraz z globalizacją powiązań gospodarczych zauważa się nasilenie procesów regionalizacji i integracji różnych krajów, a nawet kontynentów. Prowadzi ona do powstawania rynków bez barier celnych, ujednolicania technicznych, prawnych, społecznych, podatkowych i (...)

Praca dla księgowych

2014-01-03 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: ekonomia, finanse, kadry, księgowość, pieniądz, płace

(...) księgowości, accounting services i biuro rachunkowe to propozycja właśnie dla ciebie. W ramach naszej oferty zagwarantujemy ci: obniżenie w firmie kosztów prowadzenia księgowości, kontakt profesjonalnych fachowców, przerzucenie odpowiedzialności na naszą firmę (posiadamy wykupioną polisę OC na sumę tys. EURO), (...)

Jak założyć swój biznes

2017-11-28 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: ekonomia, finanse, offshore, pieniądz

(...) Każdy kto ceni sobie niezależność i możliwość nieograniczonego rozwoju na pewno nie raz marzył o swojej firmie. Mamy wtedy poczucie, że jesteśmy sternikiem na własnym statku. Tylko od nas gdzie i jak szybko dopłyniemy. Istnieje jednak możliwość szybkiego rozbicia statku na mieliźnie. Właśnie dlatego założenie i działanie firmy powinno być bardzo przemyślane. Samo założenie swojej działalności gospodarczej nie jest wyjątkowo trudne. Można to zrobić za pośrednictwem internetu lub osobiście podczas wizyty w (...)

O rachunkowości słów kilka...

2013-12-11 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: ekonomia, finanse, księgowość, pieniądz, podatki

(...) banku należy zapisać.Podatki płacić muszą wszyscy: spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, organizacje, kluby, stowarzyszenia, spółdzielnie, organizacje pożytku publicznego oraz jednostki, które nie mają osobowości prawnej. Porządek w dokumentacji księgowej również obowiązuje wszystkich i należy do ich podstawowych zadań.Podsumowując, nie wolno zwlekać z odprowadzaniem podatków, płaceniem danin i składek, bo dzięki temu każda (...)

Inwestycje z dofinansowaniem

2013-11-23 | Michał Janicki

frazy kluczowe: dotacje, ekonomia, finanse, fundusze, pieniądz, szkolenia

(...) na potrzeby instytucji lokalnych starających się o dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej.. Biznesplan to podstawowy dokument przygotowywany w sytuacji planowania nowej inwestycji rozwojowej, zmiany profilu działalności przedsiębiorstwa, poszerzania działalności gospodarczej. Wykonaliśmy niespełna wniosków aplikacyjnych łącznie z biznes planami i innymi załącznikami dla firm aplikujących o dotacje unijne a także fundusze unijne. Środki kapitałowe z Unii Europejskiej w ramach Programu Regionalnego dla Województwa Lubelskiego zostały spożytkowane na kilka bardzo kluczowych inwestycji takich jak: budowa i (...)

Jak płacić podatki za granicą?

2013-10-13 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: ekonomia, finanse, pieniądz

(...) Podatki, podatki i jeszcze raz podatki. Wielu przedsiębiorców przyznaje, że stawki podatków jakie muszą opłacać w związku z prowadzenie działalności jest niezwykle wysoka i bardzo często spędza im sen z powiek. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej poszukują sposobów na to, aby je zminimalizować, oczywiście w dozwolony prawem sposób.Takie działania to nic innego jak optymalizacja podatkowa, która przez bardzo wiele firm jest dzisiaj coraz powszechniej wykorzystywana. Jest bowiem bardzo wiele krajów, które maja znacznie bardziej przystępne skale podatków i co za tym idzie, płaci się ich znacznie mniej. Na pewno zaliczyć można do nich Cypr, kraj o którym wielu przedsiębiorców mówi iż jest to raj podatkowy. Dlatego gdy (...)

Zabezpiecz swoją przyszłość

2013-09-12 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: biznes, pieniądz, ubezpieczenia

(...) temat prywatnych ubezpieczeń medycznych odnajdziesz tu.Ubezpieczenie zdrowotne musi mieć dobrowolny charakter. Nie można zmuszać ludzi, aby nabywali dodatkowe ubezpieczenia medyczne. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby do NFZ wpłacać składki, co nam zabezpieczy korzystanie z publicznej służby zdrowia, a posiadać równolegle w jednym z funduszy zdrowotnych dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Nierzadko ubezpieczenia medyczne łączą w sobie kilka rodzajów ubezpieczeń. Swoim zakresem obejmują co najważniejsze prywatną opiekę medyczną, a zatem koszty leczenia urazowego, szpitalnego czy ambulatoryjnego, lecz w skład umów medycznych wchodzą również alternatywne opcje takie jak: ubezpieczenie NNW albo ubezpieczenia na życie (od następstw nieszczęśliwych wypadków). Dzięki zakupowi takiego rodzaju polisy pakietowej oszczędzamy i za wszystko płacimy taniej niż w sytuacji, gdybyśmy rozłącznie wykupili ubezpieczenie na życie w innym towarzystwie ubezpieczeniowym a osobno ubezpieczenie medyczne w innej firmie ubezpieczeniowej. Gangreną toczącą publiczną służbę zdrowia w Polsce jest brak właściwej ilości pieniędzy, niefachowe zarządzanie a także nieodpowiedzialne wydawanie (...)