Witamy!

Jesteśmy kompleksową porównywarką ubezpieczeń różnych typów. Zaczynaliśmy od porównywania polis komunikacyjnych. Obecnie przy pomocy naszej porównywarki porównacie również ceny polis zdrowotnych. Wkrótce udostępnimy także możliwość porównania cen ubezpieczeń turystycznych i majątkowych.

Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Marzec 2017 Wrzesień 2016 Lipiec 2016 Sierpień 2015 Maj 2015 Marzec 2015 Luty 2015 Listopad 2014 Październik 2014 Sierpień 2014 Maj 2014 Kwiecień 2014 Marzec 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Grudzień 2013 Listopad 2013 Październik 2013 Wrzesień 2013

przedsiębiorstwa

Windykacja w Niemczech - jak wygląda?

2017-03-16 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Kiedy prowadzimy własną firmę, nieustannie podejmujemy ryzyko finansowe z nią związane. Musimy dbać o to, aby dochody były wyższe od wydatków, aby móc utrzymać płynność finansową. jednak współpracując z innymi firmami, niekiedy mamy problem z ich wypłacalnością. Dlatego warto wiedzieć, jakimi sposobami odzyskuje się należności. W poszczególnych krajach kodeksy prawnicze różnią się diametralnie, również w obrębie prawa korporacyjnego. Polscy przedsiębiorcy często zmuszeni są rozpocząć ściąganie należności w Niemczech, co wcale nie jest prosta sprawą. Jeżeli nasz współpracownik z Berlina przestał płacić faktury (...)

Jak zachować ciągłość produkcji

2016-09-12 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: biznes, maszyny, pieniądz, przedsiębiorstwa, sprzęt, uszczelnienie

(...) dobrze działać. Posiada również zawór regulujący ciśnienie, co stanowi dodatkowy atut tej smarownicy. Jeśli zależy ci na bezawaryjności, kup wysokiej jakości uszczelnienie do pomp. Chronią one pompę przed dostaniem się cieczy do silnika. Im lepsze uszczelnienie zdecydujesz się kupić, tym dłużej (...)

Tłumaczenia dla przedsiębiorców - przydają się?

2015-08-31 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa, tłumaczenia

(...) ogranicza się jedynie do tłumaczenia gotowych dokumentów, ale może nam pomóc również w ich tworzeniu od podstaw. Co więcej, tego typu biura tłumaczeń nastawione na przedsiębiorców doskonale orientują się w zagranicznych rynkach i ich lokalnych zwyczajach, co pomaga również zyskać sympatię i zaufanie tamtejszych kontrahentów.Tylko profesjonaliści!Warto pamiętać jednak o tym, że tłumaczenia biznesowe różnią się od „zwykłych (...)

Gdzie najkorzystniej zakupić walutę?

2015-05-09 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Kupowanie walut w tradycyjnych kantorach może odejść do lamusa w najbliższym czasie. Wszystko przez to, że wymiana walut na  świecie przenosi się do internetu. Kilka lat temu żwawo ruszyły kantory internetowe, dzięki którym wymiana walut jest prosta, szybka i przyjemna, a przede wszystkim bezpieczna, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że pod tradycyjnymi kantorami często znajdują się rabusie czyhający na łupy. Jednakże nie do przecenienia (...)

Rozwój rolnictwa poprzez inwestycje

2014-11-14 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Nowoczesna technologia oraz modernizacje urządzeń rolniczych znacznie zwiększa efektywność pracy rolników, w wyniku tego otrzymują większy zysk finansowych, który mogą przeznaczyć na oszczędności lub dalsze inwestycje we własnym gospodarstwie rolnym. Należy również pamiętać, że aby posiadać lub uzyskać fundusze - konieczny jest plan strategiczny, który znacznie zobrazuje zaplanowany do osiągnięcia cel oraz drogę do jego osiągnięcia. W takim przypadku, znacznie może nam pomóc Agencja Doradztwa Rolniczego lub nawet pracownik banku.Inwestycje w rolnictwo pozwalają na rozwój tego niezwykle pracochłonnego sektora. Pobudzają one skutecznie rozwój gospodarki, a przede wszystkim (...)

Jak zacząć grę na giełdzie?

2014-10-28 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: ekonomia, giełda, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Gra na giełdzie to wcale nie taki łatwy kawałek chleba, jak mogłoby się wydawać. Inwestor giełdowy musi dysponować nie tylko zapasem gotówki, ale także sporą ilością wolnego czasu i stalowymi nerwami. Jeżeli jednak zyski z lokaty terminowej są dla Ciebie niesatysfakcjonujące, spróbuj - umiejętnie zbudowany portfel spółek przyniesie Ci wielokrotnie większe korzyści, niż nawet najlepsza lokata bankowa. Od czego zacząć przygodę z giełdą?Jeżeli wydaje Ci się, że masz jako takie pojęcie o (...)

Strategie motywacyjne firm

2014-05-21 | Michał Janicki

frazy kluczowe: biznes, ekonomia, eventy firmowe, imprezy firmowe, przedsiębiorstwa, wyjazdy integracyjne

(...) pieniężne. W zależności od możliwości finansowych danej firmy, systemy motywacyjne mogą bardzo różnić się od siebie pod względem wartości. Bardzo istotne jest jednak to, aby takie narzędzia motywacyjne stosować. Jak pokazuje praktyka oraz jak dowodzą psychologowie, pracownicy wykonują swoje obowiązki służbowe z dużo większym (...)

Pomoc w uzyskaniu dotacji UE

2014-03-18 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: biznes, ekonomia, konsulting, przedsiębiorstwa

(...) Przygotowaliśmy prawie 1000 wniosków aplikacyjnych wraz z biznes planami i dodatkowymi załącznikami dla przedsiębiorstw aplikujących o dotacje unijne i fundusze unijne. Wykonaliśmy ponad studium wykonalności na potrzeby instytucji samorządowych aplikujących o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Obszarem naszego zainteresowania są: biznesplan, konsulting, wyceny, studium wykonalności, strategia rozwoju, dotacje unijne, fundusze unijne, analiza rynku W gospodarce rynkowej, gdzie zmiany własnościowe są sprawą dość naturalną, prawidłowa wycena firmy jest podstawą określenia kwoty transakcyjnej. Wyceny znajdują zastosowanie między innymi przy: rozważaniu wprowadzenia spółki na Giełdę Papierów Wartościowych, transakcjach (...)

Jak zainwestować nie swoje pieniądze

2014-02-14 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: banki, biznes, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Jeżeli prowadzisz biznes platforma internetowa pomoże ci w podjęciu decyzji na temat tego, jakie kredyty dla firm będą najlepsze dla twojej firmy. Na rynku odnajdziemy dziś wiele firm doradztwa kredytowego i rozmaitych pośredników kredytowych, którzy oferują swoje usługi, abyś uzyskał najlepszy na rynku oraz dla twoich wymagań karty kredytowe, rachunki firmowe, konto dla firm, kredyty samochodowe, kredyty na samochód, kredyt hipoteczny dla firm, kredyt dla firmy, konto firmowe, konto dla firmy, konta dla firm, pożyczki hipoteczne, konta bankowe dla (...)

Wykaz przepracowanych godzin

2014-01-18 | Michał Janicki

frazy kluczowe: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Ewidencja czasu pracy to przymus dla każdego przedsiębiorcy. Do prowadzenia ewidencji czasu pracy jest zmuszona każda firma. Określają to przepisy kodeksu pracy - a dokładnie art. 149 i rozporządzenia Ministra Pracy. Nawet jeśli zatrudniona jest tylko jedna osoba przedsiębiorstwo musi prowadzić dla niej indywidualny rejestr, dotyczy to wszystkich pracowników niezależnie od umowy i stosunek prawny. W ewidencji muszą być takie takie informacje jak:Wszystkie przedsiębiorstwa są zmuszone do wypisywania tzw. ewidencji czasu pracy pracowników mającej na właściwego obliczania uposażenia. Nieważna jest ilość pracujących czy charakter prowadzonej firmy. Mówi o tym art 149 kodeksu pracy, aczkolwiek nie uściśla wyraźnie co powinna poprzednio wtrącona ewidencja zawierać . Czynią to dopiero właściwe rozporządzenia Ministra Pracy z 28 maja 1996. Na ich mocy karty ewidencji czasu pracy każdego pracownika muszą zawierać takie informacje jak (...)

Jak założyć swój biznes

2017-11-28 | Tadeusz Luty

frazy kluczowe: ekonomia, finanse, offshore, pieniądz

(...) Każdy kto ceni sobie niezależność i możliwość nieograniczonego rozwoju na pewno nie raz marzył o swojej firmie. Mamy wtedy poczucie, że jesteśmy sternikiem na własnym statku. Tylko od nas gdzie i jak szybko dopłyniemy. Istnieje jednak możliwość szybkiego rozbicia statku na mieliźnie. Właśnie dlatego założenie i działanie firmy powinno być bardzo przemyślane. Samo założenie swojej działalności gospodarczej nie jest wyjątkowo trudne. Można to zrobić za pośrednictwem internetu lub osobiście podczas wizyty w (...)