Witamy!

Jesteśmy kompleksową porównywarką ubezpieczeń różnych typów. Zaczynaliśmy od porównywania polis komunikacyjnych. Obecnie przy pomocy naszej porównywarki porównacie również ceny polis zdrowotnych. Wkrótce udostępnimy także możliwość porównania cen ubezpieczeń turystycznych i majątkowych.

Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Marzec 2017 Wrzesień 2016 Lipiec 2016 Sierpień 2015 Maj 2015 Marzec 2015 Luty 2015 Listopad 2014 Październik 2014 Sierpień 2014 Maj 2014 Kwiecień 2014 Marzec 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Grudzień 2013 Listopad 2013 Październik 2013 Wrzesień 2013

Windykacja w Niemczech - jak wygląda?

2017-03-16 | Andrzej Fonfara

frazy kluczowe: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

Kiedy prowadzimy własną firmę, nieustannie podejmujemy ryzyko finansowe z nią związane. Musimy dbać o to, aby dochody były wyższe od wydatków, aby móc utrzymać płynność finansową. jednak współpracując z innymi firmami, niekiedy mamy problem z ich wypłacalnością. Dlatego warto wiedzieć, jakimi sposobami odzyskuje się należności.

W poszczególnych krajach kodeksy prawnicze różnią się diametralnie, również w obrębie prawa korporacyjnego. Polscy przedsiębiorcy często zmuszeni są rozpocząć ściąganie należności w Niemczech, co wcale nie jest prosta sprawą. Jeżeli nasz współpracownik z Berlina przestał płacić faktury za usługi, powinniśmy czym prędzej zebrać całkowitą dokumentację jaką posiadamy, która potwierdzi długi tej osoby. Następnie najlepiej będzie zaangażować firmę prawniczą, która orientuje się, czym się różni windykacja zagraniczna od polskiej. Umowa między stronami może być spisana w dowolnym języku, zawsze można znaleźć tłumacza. Dlatego warto iść do kancelarii, której pracownicy nie tylko są biegli w niemieckim prawie, ale również mowie tego narodu. Reprezentant tego typu jest tym bardziej wskazany, jeśli firma windykacyjna nie dała pożądanego rezultatu i musimy ubiegać się o swoje na drodze sądowej.
Szukając kancelarii, która oferuje ściąganie należności w Niemczech, warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Po wprowadzeniu odpowiedniej frazy otrzymamy wiele propozycji kancelarii, które działają w naszej najbliższej okolicy. Porównując ze sobą oferty, bardziej niż na cenę, zwróćmy uwagę na zakres usług. Poza tym, dobrze przeczytać również rekomendacje poprzednich klientów, dzięki temu unikniemy angażu nieuczciwej firmy.

W celu ubiegania się o wierzytelność zagranicą, koniecznie należy zatrudnić kancelarię prawną, która zna się na procedurach w danym państwie. Tylko wówczas będziemy mieli szansę na odzyskanie swoich pieniędzy.

'

Zdjęcia naszego reportera
biznes
finanse
przedsiębiorstwa

Warto zobaczyć: